Connex Liner DN200x160

Connex Liner gör det lättare och säkrare att koppla ihop servisledningar med huvudledningen.
Tre versioner av Pipe Liner Lateral Connection System CONNEX finns tillgängliga: versionen med nominell diameter DN/OD 160 och ett borrhål på 162 mm för användning i huvudledningar med dimension DN 250 och 300, DN/OD 160-lineranslutningen med ett borrhål på 200 mm för användning i huvudledningar med dimension DN 400 eller större, samt DN/OD 200 med ett borrhål på 200 mm för användning i huvudledningar med dimension DN 250 eller större. Installationen utförs genom ett arbetsfönster som skärs ut i huvudledningen eller den befintliga avloppsledningen.
| Product Name | Connex Liner DN200x160 |
|---|---|
| Art Nr | 4501600950032 |
| Dimension | DN200 |
| Produktdimension (ID) | 188-196mm |
| Material | Pvc-U |
| Utförande | Anborrning Med Muff |
| Funktion | Anborrning Mot Relining |
| Tryck/Flöde/Temp | självfall, max 2,5bar |
| Borrhål (mm) | 162mm +-1mm |
| Serie | CONNEX Koppling |
| Grupperingsord | CONNEX Koppling |
| Produkttyp | Anborrningsmuff |

